Skip Navigation

Wybierz język

Jak MOOG Produkuje Części, Które Zapewniają Poczucie Spokoju

Obejrzyj wideo

Wiodący proces produkcji, dbałość o jakość i wiodąca w branży gwarancja sprawiają, że mechanicy mogą zaufać naszym częściom.

 

Odpowiednia część zamienna będzie działać tak, jak należy. Ale żeby ta część była łatwa do zamontowania, a jednocześnie zapewniała spokój mechanikom, wymaga rygorystycznego procesu produkcji, najnowocześniejszej technologii i najwyższych standardów jakości. MOOG łączy wszystkie te elementy, aby zaoferować najlepsze dostępne na rynku części do układów kierowniczych i zawieszenia.

Zaangażowanie MOOG w jakość ma swój początek w innowacjach technologicznych i systemach opartych na jakości w swoim flagowym europejskim zakładzie. Tutaj MOOG wykorzystuje sztuczną inteligencję (AI), Internet Rzeczy (IoT) oraz inteligentną automatykę zasilaną przez połączone maszyny i czujniki, które wymieniają dane w czasie rzeczywistym, aby usprawnić produkcję oraz zidentyfikować i skorygować błędy użytkownika. Poka Yoke (japoński termin oznaczający "zapobieganie błędom") i inne środki kontroli jakości również przyczyniają się do zaufania, jakie mechanicy i użytkownicy końcowi mogą mieć do części MOOG.

Precyzyjne pomiary wykonywane na wszystkich krytycznych etapach linii produkcyjnej pozwalają na ocenę jakości każdej wyprodukowanej części zarówno w podczas produkcji, jak i po jej zakończeniu. Podłączone inteligentne maszyny wykorzystują te dane, aby dotrzeć do dokładnych parametrów produkcyjnych wymaganych dla każdego montażu, zapewniając, że wszystkie części mieszczą się w wymaganych tolerancjach. Ponadto, informacje te mają zasadnicze znaczenie dla analizy procesu montażu części MOOG w celu wdrożenia ulepszeń w produkcji kolejnych części.

Identyfikowalność jest kluczowa

MOOG jest również w stanie zapewnić jednolitą jakość każdej produkowanej przez siebie części dzięki możliwości śledzenia ich na poziomie części, poprzez numer seryjny przypisany do każdego komponentu. To odróżnia MOOG od innych producentów, którzy zazwyczaj są w stanie zidentyfikować jedynie partię, w której dana część została wyprodukowana, a nie samą część. Taka możliwość śledzenia pozwala na niezrównaną precyzję w identyfikowaniu wszelkich różnic w procesie produkcyjnym i umożliwia szybkie i dokładne wprowadzanie poprawek lub korygowanie błędów, które mogłyby wpłynąć na jakość.

Kolejną ważną zaletą oferowaną przez MOOG jest fakt, że 100% produkowanych części jest poddawanych testom momentu obrotowego. Testy momentu obrotowego identyfikują wszelkie defekty lub odchylenia od surowych standardów jakości MOOG.

Podkreślając swoje zaufanie do jakości i niezawodności swoich części, MOOG oferuje 3-letnią gwarancję. Średnio tylko około 0.04% części MOOG jest zwracanych w ramach gwarancji.

Jedną rzeczą jest powiedzieć, że produkujesz wysokiej jakości części, ale w MOOG definiujemy jakość w kategoriach użytkowników końcowych, którzy polegają na nas, aby chronić bezpieczeństwo swoich rodzin

Davor Horvat, Steering & Suspension Business Line Leader, EMEA

"Pracowaliśmy niestrudzenie, aby udoskonalić nasze procesy produkcyjne i osiągnąć 100% spójności. W ten sposób budujemy spokój ducha w każdej części układu kierowniczego i zawieszenia z nazwą MOOG."

Powiązane historie
ładowanie...