Skip Navigation

Wybierz język

Wiodące procesy produkcyjne zapewniają bezpieczne i niezawodne części

Obejrzyj wideo

Łączność w ramach Internetu rzeczy (IoT) umożliwia dzielenie się danymi, optymalizację łańcucha produkcyjnego oraz zapewnia najwyższą spójność i jakość.

 

Przemysł 4.0 usprawnił sposób produkcji części. Ale dla MOOG zrobił coś jeszcze ważniejszego: umożliwił produkcję części układu kierowniczego i zawieszenia, na których bezpieczeństwie można polegać.

Sercem Przemysłu 4.0, który wdrożył MOOG, są przełomowe innowacje, takie jak sztuczna inteligencja (AI) i Internet rzeczy (IoT). MOOG stosuje te technologie, wraz z Poka-Yoke (japoński termin oznaczający "zapobieganie błędom") i innymi procesami kontroli jakości, w swoim flagowym europejskim zakładzie.

W tym ośrodku, dzięki IoT i inteligentnej automatyzacji, połączone ze sobą maszyny i czujniki wymieniają dane w czasie rzeczywistym. Ta wzajemna łączność obejmuje urządzenia elektromechaniczne, komputery przemysłowe, Poka-Yoke, programowalne sterowniki logiczne (PLC) i inne cyfrowe czujniki.

Dane te są nie tylko współdzielone pomiędzy maszynami, ale także ze wszystkimi istotnymi osobami zaangażowanymi w łańcuch produkcyjny, ułatwiając synchronizację wysoce zautomatyzowanych linii montażowych MOOG w celu uniknięcia wąskich gardeł produkcyjnych. Ponadto, zapewnia przepływ danych niezbędnych do optymalizacji łańcucha produkcyjnego poprzez szybkie przełączanie produkcji na linii, z produkcji jednej części na drugą, gdy jest to konieczne, aby lepiej zbilansować produkcję z popytem.

Umożliwione przez IoT wzajemne połączenia oraz nieustanny, prowadzony w czasie rzeczywistym monitoring i analiza umożliwiają również szybką identyfikację i korektę błędów operatora. Dzięki temu MOOG może produkować części, których jakość jest niezwykle spójna.

Konsekwencja jest niezwykle ważna, aby zapewnić, że wszystkie części są wykonane zgodnie z najbardziej rygorystycznymi standardami jakości i wydajności - i można oczekiwać, że będą bezpieczne i niezawodne. MOOG wspiera to zobowiązanie oferując 3-letnią gwarancję.

Internet rzeczy, wraz z innymi technologiami i innowacjami, które stosujemy, pomógł MOOG zrealizować niezwykle sprawny proces produkcji.

Gultekin Hazer, Executive Director Quality EMEA

"Ważniejsze, naszym zdaniem, jest to, że MOOG stawiając na jakość, stawia bezpieczeństwo na pierwszym miejscuTo właśnie dzięki temu możemy śmiało zaoferować wiodącą w branży 3-letnią gwarancję na wszystkie nasze części układu kierowniczego i zawieszenia. Nie tylko produkujemy części, ale również zapewniamy poczucie spokoju naszym klientom."

Powiązane historie
ładowanie...