Skip Navigation

Wybierz język

Dzięki Nauce O Danych, Części Moog Oferują Dodatkową Korzyść W Postaci Poczucia Bezpieczeństwa

Obejrzyj wideo

Cyfrowa rewolucja umożliwia europejskiemu zakładowi produkcyjnemu MOOG ciągłe doskonalenie procesów jakości i precyzji montażu

 

Rewolucja cyfrowa ma już prawie pół wieku, ale nadal przyspiesza tempo zmian w praktycznie każdej kategorii produktów i usług, w tym w projektowaniu i produkcji części układu kierowniczego i zawieszenia. Szanowana na całym świecie marka MOOG pozostaje na czele tego trendu dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii cyfrowych i nauki o danych, aby zapewnić, że każda oryginalna część MOOG spełnia surowe wymagania projektantów dotyczące jakości, wydajności i trwałości.

Jednak w każdym opakowaniu MOOG znajduje się jeszcze więcej. Dzięki ciągłym inwestycjom w najlepszą kontrolę produkcji, każda część montowana w europejskich zakładach MOOG jest objęta 3-letnią gwarancją.

Precyzja na każdym kroku

Podczas gdy każda część MOOG rozpoczyna się od innowacyjnego projektu opracowanego w celu zapewnienia wyjątkowej wytrzymałości, wydajności i trwałości przy odpowiednim zastosowaniu, marka wzmacnia tę przewagę poprzez wykorzystanie cyfrowej kontroli procesu następnej generacji.

Dlaczego cyfryzacja jest ważna w produkcji elementów układu kierowniczego i zawieszenia? Termin cyfryzacja odnosi się do przekształcania informacji w formę, która może być łatwo przechowywana, wyszukiwana i analizowana za pomocą komputerów. W procesach produkcyjnych powstają ogromne ilości informacji, ale do czasu pojawienia się technologii cyfrowej informacje te musiały być zbierane i przechowywane ręcznie. Ten nieefektywny, papierowy proces utrudniał osiągnięcie niezbędnej dokładności i szczegółowości informacji, aby łatwo wyodrębnić i skorygować problemy z jakością.

Europejski zakład montażowy MOOG został zaprojektowany tak, aby wykorzystać moc cyfryzacji, przede wszystkim dzięki precyzyjnym pomiarom dokonywanym przez zautomatyzowane czujniki umieszczone na wszystkich krytycznych etapach linii produkcyjnej. Dzięki temu inżynierowie MOOG oraz specjaliści ds. jakości mogą ocenić jakość każdej części zarówno na linii produkcyjnej, podczas jej wytwarzania, jak i na końcu linii. Najważniejszym punktem jest oczywiście to, że oceny te są zakończone zanim produkt zostanie zatwierdzony, zapakowany i wysłany do klienta.

Ze względu na obciążenia, które często muszą wytrzymać, wszystkie elementy układu kierowniczego i zawieszenia MOOG muszą spełniać bardzo surowe normy jakości. Części, które nie spełniają tych wymagań mogą być trudniejsze w montażu, ale co ważniejsze mogą prowadzić do potencjalnych problemów z bezpieczeństwem właściciela pojazdu.

Davor Horvat, Steering & Suspension Business Line Leader, EMEA

Potęga nauki o danych

Prawdopodobnie największą korzyścią płynącą z technologii cyfrowych stosowanych w zakładzie MOOG jest możliwość zagłębienia się przez pracowników w parametry produkcyjne uchwycone dla każdej części. Naukowcy zajmujący się danymi wykorzystują statystyczną kontrolę procesu (SPC) do analizy pierwotnych przyczyn niezgodności części, które ostatecznie są złomowane. Wykorzystując SPC dla 100% części produkowanych w zakładzie oraz stosując uczenie maszynowe do tych strumieni danych, MOOG może stale ulepszać procesy, aby zapewnić, że każda część dostarczona do warsztatu lub innej lokalizacji klienta będzie działać na najwyższym poziomie.

Powiązane historie
ładowanie...