Wybierz język

Nasza firma

Marka MOOG® powstała w USA w 1919 r., a od 2001 r. podbija rynek europejski. Dziś MOOG jest cenioną marką części do układów kierowniczych i zawieszenia, a także rozpoznawalną na świecie marką wysokiej jakości części do podwozia.

Idziemy o krok dalej, aby ułatwiać życie mechanikom i ich klientom. W rzeczywistości naszym najważniejszym celem jest zagwarantowanie doskonałej obsługi serwisom naprawczym. Bardzo konsekwentnie podchodzimy do naszego zobowiązania: z myślą o Tobie MOOG codziennie idzie o krok dalej.  

MOOG IDZIE O KROK DALEJ, ABY SŁUŻYĆ CI LEPIEJ

 

PEŁNA JAKOŚĆ, PEŁNA OFERTA

O krok dalej dla zapewnienia najbardziej kompletnej oferty w branży


W firmie MOOG bardzo poważnie podchodzimy do jakości i robimy wszystko, aby zapewnić Ci najwyższy komfort i bezpieczeństwo jazdy. Nasze produkty są projektowane, wytwarzane i testowane zgodnie z normami ISO oraz objęte 3-letnią gwarancją.* Bardzo poważnie podchodzimy do kwestii jakości – wiele naszych części podlega unikalnym procedurom zabezpieczającym, które zapewniają wyjątkową trwałość nawet w ekstremalnych warunkach.
MOOG jest również liderem w branży motoryzacyjnej w zakresie pokrycia rynku części do układu kierowniczego i zawieszenia, jednocześnie zapewniając najwyższy poziom dostępności części.
Dostępność, niezawodność, najwyższa jakość: w ten sposób robimy dla Ciebie coś więcej.

*Wszystkie kraje Unii Europejskiej, Norwegia, Szwajcaria, Serbia, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Kosowo, Albania i Macedonia.

ŁATWY MONTAŻ

Idziemy o krok dalej, aby wszystko, czego potrzebujesz, umieścić w jednym opakowaniu

Aby ułatwić Ci życie, MOOG zawsze idzie o krok dalej, starając się w miarę możliwości wstępnie zamontować części.
Nasze wstępnie zamontowane części i kompletne zestawy elementów zostały stworzone tylko w jednym celu: aby montaż był szybki i prosty.
Dlatego gdy kupujesz produkt MOOG, wszystkie niezbędne części i akcesoria znajdują się w opakowaniu. Nigdy nie musisz ponownie używać starych części.
Wybierając MOOG, potrzebujesz tylko jednego pudełka.

WIEDZA NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI

Idziemy o krok dalej, aby pomóc Ci znaleźć właściwą część i poszerzyć Twoją wiedzę

Wiemy, jak ważne jest szybkie i precyzyjne określenie właściwej części do naprawy. Dlatego podejmujemy dodatkowe starania, dzięki którym od lat katalog MOOG jest wzorem dla branży dzięki najlepszym w swojej klasie rysunkom izometrycznym. Dokładamy starań, aby zapewnić Ci dostęp do aktualnej wiedzy o rozwiązaniach MOOG:

  • bądź z nimi na bieżąco, korzystając z naszego biuletynu.
  • Odwiedź nasze wirtualne centrum szkoleniowe i zarejestruj się, aby poszerzyć swoją wiedzę na temat układu kierowniczego i zawieszenia, a także dowiedzieć więcej o naszej technologii.
Znaczniki: Kategoria artykułu, MOOG

Nasza historia

Historia sukcesu w Europie

2018

– Technologia Hybrid Core
– Otwarcie zakładu w Barcelonie
– Nowe części do układu kierowniczego i zawieszenia

Z marką MOOG zawsze szukamy udoskonaleń – zarówno w odniesieniu do części, jak i naszych usług. Dzięki naszym najnowszym innowacjom naprawdę poszliśmy o krok dalej, czyniąc nasze produkty jeszcze lepszymi. Natomiast aby zwiększyć nasz potencjał, otworzyliśmy zakład produkcyjny MOOG w Barcelonie. Zapewni to lepszą kontrolę nad naszą produkcją, aby zagwarantować jeszcze lepszą obsługę. Aby to uczcić, postanowiliśmy zaopatrzyć nasze wyjątkowe produkty do układu kierowniczego i zawieszenia w nowe, wyróżniające się opakowania. Od teraz będziesz w stanie natychmiast rozpoznać nasze wyjątkowe produkty po nowych  opakowaniach.

2017

Sponsorowanie serii NASCAR Whelen Euro Series™

W 2017 r. MOOG® i NASCAR Whelen Euro Series™ zawarły umowę, na podstawie której wszystkie konkurujące samochody zostały wyposażone w elementy układu kierowniczego i zawieszenia marki MOOG. Umowa ta stanowi ukoronowanie wieloletniej współpracy z NASCAR®, w ramach której od 1966 r. marka MOOG doprowadziła do zwycięstwa każdego z mistrzów Monster Energy NASCAR® Cup Series.

2016

3-letnia gwarancja na produkty

Dzięki kompleksowemu procesowi wprowadzania nowych produktów oraz rygorystycznym procedurom rozwoju i testowania marka MOOG® jest tak pewna jakości swoich produktów, że wprowadza 3-letnią gwarancję* na wszystkie produkty MOOG na rynku UE.

*Wszystkie kraje Unii Europejskiej, Norwegia, Szwajcaria, Serbia, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Kosowo, Albania i Macedonia.

2015

Oficjalny dostawca części do układu kierowniczego i zawieszenia w wyścigach NASCAR®

W związku z tym, że MOOG obchodzi 50-lecie obecności w wyścigach NASCAR, organizator wyścigów zaleca używanie przegubów kulowych i końcówek drążków kierowniczych MOOG we wszystkich samochodach wyścigowych serii Sprint Cup, dzięki czemu MOOG jest oficjalnym dostawcą części do układu kierowniczego i zawieszenia w wyścigach NASCAR. 

2014

Rekordowe rozszerzenie gamy produktów

MOOG bije rekord, wprowadzając 835 nowych numerów części – w tym prawie 600 dodatkowych wahaczy i podzespołów oraz 47 zespołów piast kół.

2013

Ekscytujące innowacje

MOOG ogłasza wprowadzenie dwóch nowych części: łącznika stabilizatora poprzecznego z łatwą w montażu nakrętką blokującą. Objęta zgłoszeniem patentowym tuleja pionowego wahacza wykorzystuje złącze kulowe, które jest pewne i niezawodne.

2011

Wprowadzenie łożysk kół w regionie EMEA

Bazując na niekwestionowanej reputacji w zakresie jakości elementów do układu kierowniczego i zawieszenia, MOOG® wprowadza rozszerzoną gamę łożysk kół do wszystkich typów samochodów osobowych i pojazdów dostawczych.

2001

MOOG trafia do Europy

 

 

 

 

 

1990s

Federal-Mogul kupuje MOOG Automotive

Federal-Mogul Corporation nabywa MOOG Automotive od Cooper Industries.

 

 

1980s

Hubert Moog umiera

Hubert Moog, syn współzałożyciela H.P. Moog, umiera 13 lipca. Wcześniej tego roku dowiaduje się, że został uhonorowany miejscem w Automotive Hall of Fame.

 

 

1970s

Otwarcie centrum szkoleniowego

Marka MOOG jako pierwsza w branży otwiera centrum szkoleniowe w zakresie układów kierowniczych i zawieszenia – zaawansowane technicznie centrum na potrzeby szkolenia mechaników i handlowców. Centrum obsługuje ponad 17 000 osób.

 

 

1960s

Złota rocznica

MOOG obchodzi 50. rocznicę działalności. Wprowadzenie sworznia kulowego „Zeromatic”. Jest to istotny krok technologiczny. Najnowocześniejszy symulator zużycia zostaje zainstalowany w laboratoriach testowych MOOG®. 

 

 

1950s

Narodziny technologii „gusher” firmy MOOG

Wprowadzenie technologii „MOOG gusher”, która zapewnia obniżenie tarcia w przegubach kulowych bez uszczerbku dla wytrzymałości. Glenn „Fireball” Roberts zostaje pierwszym kierowcą wyścigowym, którego samochód jest ozdobiony kalkomanią MOOG.

 

 

1940s

MOOG wykorzystuje spowolnienie rynku do podniesienia jakości

Popyt na części zamienne spada ponieważ coraz więcej osób kupuje nowe samochody, zamiast naprawiania starych pojazdów. MOOG wykorzystuje ten okres na udoskonalenie swoich produktów.

 

 

1930s

Przekierowanie na produkty do przedniej części podwozia, początek koncepcji „Problem Solver”

H.P. i Alva postanawiają produkować części do przedniej osi, zaczynając od elementów układu zawieszenia w autach koncernu GM. Ich najwyższej jakości części, występujące teraz pod marką „MOOG”, stanowią podwaliny dla hasła "MOOG – Problem Solver”.

 

 

1920s

„Elektrycznie sterowany proces hartowania sprężyn”

St. Louis Spring kupuje i montuje zaawansowany, sterowany elektrycznie piec, który umożliwia produkcję sprężyn hartowanych w jednolity sposób. Ten krok rozpoczyna długą historię poszukiwania przez firmę Moog rozwiązań nastawionych na nowoczesne technologie i najwyższą jakość.

1919

Moog kupuje Jenkins-Vulcan

Bracia kupują oddział St. Louis firmy Jenkins-Vulcan Spring Company. Jenkins-Vulcan produkuje i dystrybuuje resory piórowe, głównie do samochodów Ford modelu T oraz pojazdów ciężarowych.

1917

Prohibicja zmusza braci do poszukiwania nowych możliwości biznesowych

Bracia Hubert Prater (H.P.) Moog i Shulman Alva Moog nagle stali się bezrobotni, gdy prohibicja doprowadziła do zamknięcia ich rodzinnej działalności na Florydzie, związanej z hurtową produkcją whisky.