Wybierz język

o nas

Nasza firma

MOOG-Problem-Solver-collage

Marka MOOG® powstała w USA w 1919 roku, natomiast na rynku europejskim pojawiła się w 2001 r. Obecnie MOOG® jest zaufaną marką części układu kierowniczego i zawieszenia, której wysoka jakość części jest uznawana na całym świecie.

Wszystko co robimy, ma na celu zapewnić komfort mechanika. Zagwarantowanie najwyższego poziomu obsługi instalatorów i mechaników jest naszym głównym priorytetem. Bardzo konsekwentnie podchodzimy do naszego zobowiązania: MOOG® każdego dnia stara się ułatwiać Twoje działania.  

ZRÓB TO ŁATWIEJ, ZRÓB TO Z MOOG®

 

ŁATWIEJ ZAUFAĆ

Najwyższa jakość dla najbardziej kompletnego asortymentu w branży


W firmie MOOG® bardzo poważnie podchodzimy do jakości i robimy wszystko, aby zapewnić Ci najwyższy komfort i bezpieczeństwo jazdy. Nasze produkty są zaprojektowane, wyprodukowane i przetestowane zgodnie z normami ISO oraz objęte są 3-letnią gwarancją.* Bardzo poważnie podchodzimy do kwestii jakości - wiele naszych części podlega unikalnym procedurom zabezpieczającym, które zapewniają wyjątkową trwałość, nawet w ekstremalnych warunkach.
MOOG® jest również liderem w zakresie dostarczania najbardziej kompleksowego asortymentu części do układu kierowniczego i zawieszenia w branży, starając się zapewnić najwyższy poziom dostępności części.
Niezawodne, dostępne, najwyższej jakości: właśnie dlatego tak łatwo można zaufać wszystkim naszym produktom.

*Dotyczy tylko UE

ŁATWIEJ WYMIENIĆ

Wysoka jakość, łatwy montaż – potrzebujesz tylko jednego opakowania

Aby ułatwić Ci pracę, MOOG® zawsze stara się dostarczać wstępnie zmontowane części, jeżeli jest to możliwe.
Nasze wstępnie zmontowane części oraz kompletne zestawy mają jeden konkretny cel: ułatwić i usprawnić montaż.
W rzeczywistości, gdy kupujesz produkt MOOG®, wszystkie niezbędne części i akcesoria znajdują się w opakowaniu. Nigdy nie musisz ponownie używać starych części.
Dzięki MOOG® potrzebujesz tylko jednego pudełka.

ŁATWIEJ ZROZUMIEĆ

Identyfikacja części i uzyskanie dodatkowych informacji

Identyfikacja odpowiedniej części do przeprowadzenia naprawy jest bardzo ważna i właśnie dlatego MOOG® oferuje najwygodniejszy i wyjątkowy katalog części: Katalog MOOG® od wielu lat jest wzorem w branży motoryzacyjnej.


Dostępnych jest również więcej zasobów i informacji od MOOG®:

  • Bądź na bieżąco z z nowymi rozwiązaniami w produktach MOOG dzięki naszemu newsletterowi.
  • Odwiedź nasze wirtualne centrum szkoleniowe na stronie www.fmcampus.eu i zarejestruj się, aby dowiedzieć się jeszcze więcej o układzie kierowniczym i zawieszenia oraz aby uzyskać wiedzę techniczną na temat technologii samochodowej.

nasza historia

Historia sukcesu w Europie

2015

Oficjalny dostawca części do układu kierowniczego i zawieszenia w wyścigach NASCAR

W związku z faktem, że MOOG obchodzi 50-lecie obecności w wyścigach NASCAR, organizator wyścigów zaleca używanie sworzni kulowych i końcówek drążków kierowniczych MOOG we wszystkich samochodach wyścigowych serii Sprint Cup, dzięki czemu MOOG jest oficjalnym dostawcą części do układu kierowniczego i zawieszenia w wyścigach NASCAR.

2014

Rekordowe rozszerzenie gamy produktów

MOOG bije rekord, wprowadzając 835 nowych numerów części – w tym prawie 600 dodatkowych wahaczy i podzespołów oraz 47 zespołów piast kół.

2013

Ekscytujące innowacje

MOOG ogłasza wprowadzenie dwóch nowych części: Łącznik stabilizatora poprzecznego z łatwą w montażu nakrętką blokującą. Objęta zgłoszeniem patentowym tuleja pionowego wahacza wykorzystuje złącze kulowe, które jest pewne i niezawodne.

2012

Liczba tytułów mistrzowskich sięga już 47

MOOG zwiększa pulę zwycięstw w Sprint Cup do 47, dzięki zwycięstwu Brada Keselowskiego oraz Miller Lite Dodge z numerem 2. Zespół Penske Racing kończy rok z pięcioma zwycięstwami, 13 wynikami w pierwszej 5. oraz 23 wynikami w pierwszej 10.

2011

Stewart wygrywa, MOOG rozszerza ofertę

Tony Stewart osiąga doskonały wynik w ostatnim wyścigu i odnotowuje najlepszy powrót w historii wyścigów, zdobywając 46. puchar MOOG. Marka rozszerza swoją ofertę produktów, oferując produkty Asia-Spec™ i Euro-Spec.

2010

Johnson wygrywa 5. raz z rzędu, wprowadzono nowe części

Jimmie Johnson ponownie zapisuje się w historii, zdobywając piąty tytuł z rzędu, wykorzystując części MOOG. Marka wprowadza setki nowych referencji i rozpoczyna program „Totally MOOG”.

2009

4. zwycięstwo Johnsona jest 44. marki MOOG

Używając części MOOG, Jimmie Johnson odnosi czwarte z rzędu zwycięstwo NASCAR. Są to już 44. zawody, w których biorą udział samochody wyposażone w części MOOG.

2004

MOOG powraca do wysokiego poziomu dostępności po pożarze

Pożar w centrum dystrybucji MOOG w Smithville, Tennessee, niszczy zakład oraz składowane tam części MOOG. Jednak firma zwiększa produkcję i w ciągu kilku tygodni jest w stanie przywrócić standardowy poziom dostępności.

2000

Wprowadzenie technologii M2

MOOG wprowadza do swoich produktów technologię M2, która poprawia reakcję układu kierowniczego poprzez zapewnienie płynniejszej pracy i pełnego zakresu ruchu części. 

1990s

Federal-Mogul kupuje MOOG Automotive

Federal-Mogul Corporation nabywa MOOG Automotive od Cooper Industries. 

1980s

Hubert Moog umiera

Hubert Moog, syn współzałożyciela H.P. Moog, umiera 13 lipca. Wcześniej tego roku dowiaduje się, że został uhonorowany miejscem w Automotive Hall of Fame.

1970s

Otwarcie centrum szkoleniowego

MOOG jako pierwszy w branży otwiera centrum szkoleniowe w zakresie układów kierowniczych i zawieszenia – zaawansowane technicznie centrum dla szkolenia mechaników i handlowców. Centrum obsługuje ponad 17 000 osób.

1960s

Złota rocznica

MOOG obchodzi 50. rocznicę działalności. Wprowadzenie sworznia kulowego „Zeromatic”. Jest to istotny krok technologiczny. Najnowocześniejszy symulator zużycia zostaje zainstalowany w laboratoriach testowych MOOG.

1950s

Narodziny technologii „gusher” firmy MOOG

Wprowadzenie technologii „MOOG gusher”, która zapewnia obniżenie tarcia w przegubach kulowych bez uszczerbku dla wytrzymałości. Glenn „Fireball” Roberts zostaje pierwszym kierowcą wyścigowym, którego samochód jest ozdobiony kalkomanią MOOG.

1940s

MOOG wykorzystuje spowolnienie rynku do podniesienia jakości

Popyt na części zamienne spada ponieważ coraz więcej osób kupuje nowe samochody, zamiast naprawiania starych pojazdów. MOOG wykorzystuje ten okres na udoskonalenie swoich produktów.

1930s

Przekierowanie na produkty do przedniej części podwozia, początek koncepcji "Problem Solver"

H.P. i Alva postanawiają produkować części do przedniej osi, zaczynając od elementów układu zawieszenia w autach koncernu GM. Ich najwyższej jakości części, występujące teraz pod marką „MOOG”, stanowią podwaliny hasła "MOOG - Problem Solver”.

1920s

„Elektrycznie sterowany proces hartowania sprężyn”

St. Louis Spring kupuje i montuje zaawansowany, sterowany elektrycznie piec, który umożliwia produkcję sprężyn hartowanych w jednoloty sposób. Ten krok rozpoczyna długą historię poszukiwania przez firmę Moog rozwiązań nastawionych na nowoczesne technologie i najwyższą jakość.

1919

Moog kupuje Jenkins-Vulcan

Bracia kupują oddział St. Louis firmy Jenkins-Vulcan Spring Company. Jenkins-Vulcan produkuje i dystrybuuje resory piórowe, głównie do samochodów Ford modelu T oraz pojazdów ciężarowych.

1917

Prohibicja zmusza braci do poszukiwania nowych możliwości biznesowych

Bracia Hubert Prater (H.P.) Moog i Shulman Alva Moog nagle stali się bezrobotni, gdy prohibicja doprowadziła do zamknięcia ich rodzinnej działalności na Florydzie, związanej z hurtową produkcją whisky.